UKS Centrum Pszczyna – podsumowanie sezonu 2013/2014

Utworzone: niedziela, 29 czerwca 2014

W dniu 25 czerwca 2014 r. w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5 a, odbyła się uroczysta akademia podsumowująca sezon 2013/2014 UKS Centrum Pszczyna.

Akademia była okazją do podsumowania działań związanych ze Szkółką Siatkówki Dziewcząt oraz wręczenia dyplomy wyróżniającym się zawodniczkom oraz podziękowań trenerom prowadzącym grupy, a także instytucjom wspierającym Szkółkę Siatkówki Dziewcząt.

Wyróżnienia zawodniczkom wręczali:
- Witold Wiktorczyk, członek zarządu Powiatu Pszczyńskiego,
- Maciej Stieber, dyrektor POSiR,
- Arkadiusz Gardiasz, wiceprezes Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu oraz
- trenerzy grup.

W sezonie 2013/2014 w ramach Szkółki Siatkówki Dziewcząt prowadzonych było sześć grup szkoleniowych od rocznika 1999 do 2004.

Oprócz zajęć treningowych zespoły uczestniczyły w rozgrywkach:
1999 - Śląska Liga Młodziczek, trener: Jarosław Płachno
2000 - Oświęcimska Liga Siatkówki, trener: Mariusz Błaszczyk
2001 - Minisiatkówki Kinder+Sport "Czwórki", trener: Joanna Pyrek
2002 - Minisiatkówki Kinder+Sport "Trórki", trener: Szymon Skrzypiec
2003 - Minisiatkówki Kinder+Sport "Dwórki", trener: Sabina Bogacz
2004 - grupa Naborowa, trener: Sabina Bogacz.

Drużyny wszystkich roczników UKS Centrum przy POSiR Pszczyna brały udział również w turniejach i meczach towarzyskich. W okresie ferii zimowych zorganizowano również obóz dochodzeniowy.

W minionym sezonie działania Szkółki Siatkówki Dziewcząt wspierały instytucje i firmy:
- Starostwo Powiatowe w Pszczynie
- Urząd Miejski w Pszczynie
- Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie
- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie
- Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
- Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu
- Japi-Bud
- Stolwit
- Road-Skan-Expert.

Szkółka Siatkówki Dziewcząt to projekt Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, która została powołana w 2012 r. Obecnie procesem szkoleniowym objętych jest ponad 100 dziewcząt z roczników 1999-2005. Zawodniczki trenujące w Szkółce Siatkówki Dziewcząt występują w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek, Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt, turniejach mini siatkówki Kinder+Sport oraz turniejach towarzyskich. Dla młodych siatkarek organizowane są obozy letnie i zimowe, wyjazdy na mecze Ekstraklasy siatkarek i spotkania z osobistościami siatkówki.

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu

Fot. Arkadiusz Gardiasz, Szymon Skrzypiec