Bezkonkurencyjna Wataha zwycięża na piasku!

Utworzone: wtorek, 8 lipca 2014

W niedzielę 6 lipca 2014 r. boiskach piaskowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrano kolejny turniej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Tym razem rywalizacja toczyła się w piłce nożnej plażowej.

W organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zawodach rywalizowało 12 zespołów. Cała stawka została podzielona na cztery grupy po trzy zespoły, z której do ćwierćfinałów awansowały po dwie ekipy. Na etapie rozgrywek grupowych zmagania zakończyły już: Profi M Tec, Cadi-Car, Sew-Met oraz Osiedle Studzionka.

Awans do najlepszej "czwórki" wywalczyły zespoły: OKS, Szybkie Banany, Jesiony oraz Wataha, które okazały się lepsze - kolejno od - Mieszka, Termexu, Milenium i Ełki. W pierwszym półfinale OKS pokusił się o niespodziankę i wygrał 3:1 z tyskimi Jesionami, które spośród wszystkich uczestniczących drużyn mieli największe doświadczenie gry w piłkę nożną na piasku. W drugim półfinale Wataha ograła 3:1 Szybkie Banany.

W finale padło najwięcej bramek w jednym meczu. W sumie widzowie oglądali 10 goli, z czego aż siedem Watahy, która dzięki wygranej 7:3 sięgnęła po Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Trzecie miejsce zajęły Jesiony, które wygrały 4:0 z Szybkimi Bananami.

Turniejowym zmaganiom przyglądała się również ekipa TVP Katowice. Relacja z zawodów, w której znajdziecie rozmowy z uczestnikami imprezy.

V Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej,
boisko piaskowe POSiR Pszczyna, 6 lipca 2014 r

Klasyfikacja końcowa: 1. Wataha, 2. OKS ZRB Matyszkiewicz, 3. Jesiony, 4. Szybkie Banany, 5-8. Mieszko, Termex, Milenium, Ełka Team, 9-12. Cadi-Car, Osiedle Studzionka, Sew-Met, Profi M Tec.

Wyróżnieni zawodnicy: Kamil Żemła (OKS ZRB Matyszkiewicz) i Michał Słonina (Jesiony).

Zwycięska drużyna Wataha zagrała w składzie: Radosław Rakowski, Damian Kraus, Marek Skipioł, Mateusz Habor, Wojciech Dragon, Michał Grajcarek.

Źródło: www.posir.pszczyna.pl

Relacja z zawodów na portalu: www.sps24.pl
Relacja z zawodów w TVP Katowice

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu