Wyścigi kolarskie wróciły na pszczyński Rynek!

Utworzone: wtorek, 26 sierpnia 2014

W piątek 15 sierpnia 2014 r. w Pszczynie odbyły się wyścigi kolarskie w ramach Kolarskiego Kryterium Ulicznego.

Trasa kolarskiego kryterium ulicznego w Pszczynie była wyznaczona na liczącej nieco ponad kilometr pętli, która wyznaczona była ulicami: Chrobrego, Kopernika, Bielską i Wojska Polskiego. Kolarze przejeżdżali również Rynek, gdzie był wyznaczony start i meta.

W czasie zawodów odbywały się wyścigi kolarskie w każdej kategorii wiekowej. Rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, młodzież, dorośli. Najbardziej fascynująca walka toczyła się jednak wśród przedszkolaków, którzy również licznie stawili się na starcie. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek.

W wyścigach zawodników licencjonowanych dobre wyniki zanotowali reprezentanci LK UKS Pszczyna. W kategorii żak wygrała Małgorzata Manowska, zaś w młodzikach Michał Wenglorz. W gronie młodziczek wygrała Edyta Gołek, juniorek młodszych Katarzyna Migdoł, zaś juniorek Joanna Szklanny. W czołówce byli również: Piotr Marcoń (5. miejsce w młodzikach), Mateusz Manowski (5. miejsce w juniorach młodszych) oraz Grzegorz Pawlak (3. miejsce w elicie).

Honorowym starterem zawodów był Paweł Sadza, Starosta Pszczyński, Prezes Zarządu Fundacji. W imprezie uczestniczyli również legendy pszczyńskiego kolarstwa Stanisław Gazdy i Franciszek Gazda, którzy również wręczali nagrody i upominki najlepszym uczestnikom.

Organizatorami zawodów byli:
- LK UKS Pszczyna,
- Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie,
- Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie,
- Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny.

Kolarskie Kryterium Uliczne, Pszczyna, 15 sierpnia 2014 roku

Klasyfikacje dziecięce
Klasy V-VI - chłopcy: 1. Jan Magulski, 2. Michał Sadkowski, 3. Jan Szczepańczyk, 4. Daniel Dąbrowski.

Klasy III-IV - dziewczęta: 1. Martyna Papierak, 2. Zuzanna Pala, 3. Karolina Czerwińska, 4. Natalia Macha, 5. Łucja Szramowska, 6. Agata Postawka, 7. Magdalena Cop, 8. Kinga Kempka.

Klasy III-IV - chłopcy: 1. Dawid Sekta, 2. Kamil Saternus, 3. Stanisław Błach, 4. Miłosz Kędzior.

Klasy I-II - dziewczęta: 1. Zofia Bluszcz, 2. Martyna Rajca, 3. Julia Kraus, 4. Kamila Kempka.

Klasy I-II - chłopcy: 1. Tadeusz Bluszcz, 2. Wiktor Pelka, 3. Tomasz Lubowiecki, 4. Franciszek Olszar, 5. Karol Szubert, 6. Adrian Czerwiński, 7. Adrian Sawicki.

Przedszkolaczki: 1. Agata Sekta, 2. Lena Gibas, 3. Maja Skipioł, 4. Klaudia Brdęk, 5. Antonina Błach.

Przedszkolaki: 1. Jakub Skipioł, 2. Mikołaj Banot, 3. Antoni Bluszcz, 4. Jakub Kraus, 5. Kamil Fąfara, 6. Aleksander Pala, 7. Ignacy Wrożyna.

Źródło: www.posir.pszczyna.pl

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu
Fot. Arkadiusz Gardiasz