Przedszkolaki pływały po Jeziorze Goczałkowickim

Utworzone: wtorek, 16 września 2014

15 września br. w poniedziałkowe, słoneczne przedpołudnie grupy maluchów i starszaków z Przedszkola Publicznego nr 4 w Pszczynie wypłynęły w rejs po Jeziorze Goczałkowickim. Przed wyruszeniem kierownik zbiornika w Goczałkowicach Andrzej Siudy poinstruował najmłodszych o zasadach bezpieczeństwa na wodzie. Dzieci nauczyły się m.in. że przed każdym rejsem należy założyć kapoki.

Już podczas rejsu najmłodsi mieli mnóstwo pytań. "Czy ta woda płynie w naszych kranach?", "Jakie ryby pływają w jeziorze?" czy "Jak głęboka jest ta woda?". Odpowiadali na nie wspólnie Andrzej Siudy oraz prezes i wiceprezes Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu Paweł Sadza i Arkadiusz Gardiasz. Po zejściu na ląd przyszedł czas na poczęstunek i wspólne utrwalenie nabytej podczas rejsu wiedzy.

Rejs dla wychowanków Przedszkola Publicznego nr 4 w Pszczynie zorganizowała Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu we współpracy z kierownikiem zbiornika w Goczałkowicach z ramienia Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Andrzejem Siudym.

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu
Fot. Arkadiusz Gardiasz