IV Nordic walking "Dwóch Jezior" 2015

Utworzone: wtorek, 5 maja 2015

9 maja 2015 r. odbędzie się Nordic Walking "Dwóch Jezior". Start wyznaczony jest o godzinie 10.00 na parkingu przy Zagrodzie Żubrów w Pszczynie (ul. Żorska), zaś meta w porcie żeglarskim PTTK w Wiśle Wielkiej.

Z parkingu przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie do Portu Żeglarskiego PTTK przy Jeziorze Goczałkowickim w Wiśle Wielkiej (przez Łąkę, Porębę, Brzeźce) prowadzić będzie tegoroczna trasa IV Marszu Nordic Walking "Dwóch Jezior". Marsz odbędzie się w sobotę 9 maja.

Uczestnicy marszu przejdą w sumie trasę o długości 14,5 km. Start został wyznaczony na parkingu przy ul. Żorskiej (przy zagrodzie żubrów) o godzinie 10.00.

Uczestnikiem marszu może być każda osoba bez względu na wiek i płeć. Wystarczy tylko zarejestrować się w dniu imprezy w biurze zawodów (zapisy już od godziny 9.30) i mieć ze sobą kijki nordic walking (osoby bez kijków również mile widziane!). Osoby niepełnoletnie mogą wystartować w marszu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Wyjątkiem są osoby urodzone po 1 stycznia 2000 roku, które mogą wziąć udział po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Oczywiście zanim grupa ruszy naprzód, odbędzie się wspólna rozgrzewka, zaś instruktor nordic walking przedstawi wszystkim tajniki tej dyscypliny. Na mecie marszu na uczestników będzie czekał posiłek. Dla tych, którzy pozostawią swoje samochody na parkingu przy zagrodzie żubrów organizatorzy podstawią busa w Porcie Żeglarskim, aby mogli wrócić w miejsce startu marszu.

Organizatorem IV Marszu Nordic Walking "Dwóch Jezior" jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, partnerami są: Koło Turystyczne "Dreptej" przy SP 1 w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie, Jacht Klub PTTK. Patronat nad imprezą objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Wszelkie dodatkowe informacje o imprezie można uzyskać drogą elektroniczną: (w.baluch@posir.pszczyna.pl) lub telefonicznie (tel. 665 736 645).

Regulamin Marszu Nordic Walking