Rekordowy marsz z kijkami

Utworzone: środa, 20 maja 2015

178 osób przeszło niemal 15-kilometrową trasę podczas IV Marszu Nordic Walking "Dwóch Jezior".

To był rekordowy Marsz Nordic Walking. Tak wiele osób do tej pory nie wzięło udziału w żadnej z wcześniejszych edycji imprezy.

Na starcie zameldowali się mali i duzi, z kijkami i bez. Każdy uczestnik marszu otrzymał koszulkę. Zanim uczestnicy marszu ruszyli z parkingu przy wejściu do zagrody żubrów w Pszczynie, odbyli trening przeprowadzony przez instruktorkę Magdalenę Kocimę. Na starcie powodzenia maszerującym życzył starosta pszczyński, Paweł Sadza, który patronował marszowi.

Trasa wiodła malowniczymi terenami przez Łąkę, Brzeźce, aż do Portu Żeglarskiego PTTK w Wiśle Wielkiej. Tam każdy uczestnik marszu otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Organizatorem IV Marszu Nordic Walking "Dwóch Jezior" był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, partnerami były: Koło Turystyczne "Dreptej" przy SP 1 w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie, Jacht Klub PTTK.

Źródło: www.powiat.pszczyna.pl

Fot. POSiR Pszczyna