Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie

Utworzone: wtorek, 11 sierpnia 2015

Za nami Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym. Co prawda nikt z pszczyńskich strzelców nie stał na podium, ale zabrakło na prawdę niewiele.

W klasyfikacji klubowej FOOM drużyna KBS Pszczyna, trenowana przez Jana Żychowskiego zajęła 17. miejsce z dorobkiem 19 punktów. Warto dodać, że w zawodach brało udział 50 klubów. W klasyfikacji województw Śląskie zajęło 8. miejsce z wynikiem 82 punkty.

W konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów z wynikiem 398,3 Marcin Piech uplasował się na 4. miejscu. W ksp 60L, konkurencji, którą strzelał w ramach Grand Prix Polski, był 31. a w ksp 3x20 był 19.

Sebastian Szklanny w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów zajął 5. miejsce z wynikiem 370 punktów, natomiast w pistolecie dowolnym 40 strzałów był 16.

Arkadiusz Konwicki w pistolecie pneumatycznym zajął 40. miejsce z wynikiem 336 punktów, natomiast 327 "oczek" dało mu 10. pozycję w pistolecie dowolnym.

Mateusz Gaszka w karabinie pneumatycznym zajął 24. miejsce z wynikiem 377,3 punkta. Startował on również w ksp 3x20, ale tylko w Grand Prix Polski. Zajął 36. miejsce z wynikiem 472 punkty.

W zawodach uczestniczłył również Artur Piech, który z powodu zbyt młodego wieku (jest w kategorii wiekowej młodzik) nie mógł zostać ujęty w zawodach Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i brał udział w Grand Prix Polski. Zajął on w pistolecie pneumatycznym 6. miejsce z wynikiem 368 punktów, natomiast w pistolecie dowolnym był 22., mając na koncie 309 punktów.