18. Noworoczny Turniej Badmintona

Utworzone: czwartek, 7 stycznia 2016

Już w najbliższy weekend 16-17 stycznia 2016 r. na hali POSiR w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a odbędzie się 18. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola i Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy.

Zdjęcia z 17. Noworocznego Turnieju Badmintona, 10.01.2015 oraz 11.01.2015

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY / REGULAMIN

Cel:
- popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez uprawianie dyscypliny sportu -badmintona
- wyłonienie najlepszych zawodniczek zawodników w poszczególnych kategoriach

Miejsce: Hala sportowa POSiR w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, 8 kortów do gry.

Terminy:
16 stycznia 2016 (sobota) - dzień dla dorosłych
godz. 9.00 - Turniej kategorii MASTERS oraz AMATORZY (kobiety i mężczyźni), GRY PODWÓJNE oraz NAUCZYCIELE
godz. 13.30 - UROCZYSTE OTWARCIE
godz. 14.00 - turniej dla AMATORÓW "RAZ DO ROKU" oraz VIP,
godz. 19:00 - Charytatywny Bal Karnawałowy (z podsumowaniem turnieju, restauracja Patio Con Gusto Kuchnia Chleb Wino)

17 stycznia 2016 (niedziela) - dzień dla dzieci i młodzieży
godz. 9.00 - dzieci/ młodzież do 9 , 11, 13, 15 i 18 lat

Organizatorzy:
UKS Plesbad Pszczyna, MOSiR w Pszczynie, POSiR w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie.

Honorowy patronat:
Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny
Paweł Sadza - Starosta Pszczyński

Patronat medialny:
Gazeta Pszczyńska, pless.pl, sps24.pl.

Sponsorzy:
Hilton Foods Poland, Wrona - Produkcja Podłoża, Mirpol - Mirosław Kobiór, Multi-Form II - Jacek Kania, Biuro Podróży Polan - Anna Kuś, El-Bud - Jacek Kotajny, Euro-Gast - Czerwiński, Kamiński, Ogrody Brudek, Gospodarstwo Ogrodnicze - T. Mularski, LABO Budosprzęt - Bogdan Lazarek, Instalbud - Sławomir Janosz, CA Broker S.A. - Jacek Jucha, Artisco, Vein, MS Handel, Mat-Bud Centrum Brukarskie, Studio Fryzjerskie Aleksandra Cholewa, Marmur-Dulemba, Bank Spółdzielczy, Trend - Moda Męska, Oblaty, Gospodarstwo Szkółkarskie Kapias, Wodna Wieża, Kowalstwo Artystyczne Kapała, Delikatesy Centrum.

Zgłoszenia:
Mailowo lub telefonicznie do dnia: 14.01.2016, godz. 23:59, adres: plesbad@poczta.onet.pl, tel. 662 626 512 (zawodnik może zgłosić się tylko do jednej kategorii).

System rozgrywek:
Każdy uczestnik rozegra przynajmniej 2 mecze. Dostosowany do liczby zgłoszonych zawodników, sugerowany (przy liczbie osób powyżej 5-grupowo-pucharowy, 2 najlepsze osoby awansują do rozgrywek KO o pierwsze miejsca, osoby z miejsc 3-4 w grupach rywalizują w turnieju dodatkowym - w zależności od dostępności kortów; przy liczbie osób 1-5 w danej kategorii-grupowy) W przypadku bardzo dużej liczby gier organizator zastrzega sobie prawo skrócenia gier:
- jeden set do 21 pkt. dla "Amatorów Raz do Roku" oraz VIP,
- dwa wygrane sety do 15 pkt. dla kat. Amatorów,
- dwa wygrane sety do 21 pkt dla kategorii MASTERS.
- gry podwójne: dwa wygrane sety do 21 pkt

Dzieci rozgrywają mecze skrócone: U-9, U-11 dwa wygrane sety do 11pkt., U-13 dwa wygrane sety do 15 pkt., U-15 dwa wygrane sety do 21 pkt.
Rozgrywamy mecze o miejsce 3.

Sędzia główny: Anna Goc

Opłaty: wpisowe: 20 zł (dla dorosłych, dzieci bez opłaty)

Nagrody:
Dla najlepszych osób w poszczególnych kategoriach organizatorzy zapewniają:
1 miejsca - puchary, miejsca 2,3, - medale, miejsca 1,2 ,3 - dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

KATEGORIE:

GRY PODWÓJNE: para zawodniczek, zawodników bez rozgraniczenia płci.
NAUCZYCIELE:
pracownicy oświaty.
MASTERS: Zawodniczki i zawodnicy powyżej 18 roku życia, ambitni amatorzy i weterani.
AMATORZY: Zawodniczki i zawodnicy, którzy zaczęli uprawiać badmintona po ukończeniu 18 roku życia lub nie trenują od 10 lat.
AMATORZY "RAZ DO ROKU": Osoby grywające w badmintona sporadycznie.
VIP: osoby zaproszone, sponsorzy.
u-9: dzieci do ur. 2007 i później, u-11 (2005-6), u-13 (2003-4), u-15 (2001-2), u-18 (1998-2000).

Inne:
- rozgrywane są tylko gry pojedyncze (oprócz kategorii: gry podwójne),
- lotki plastikowe zapewnia organizator (za zgodą obu stron można rozegrać mecz lotką piórową, w przypadku braku zgody połowa meczu rozgrywana jednym rodzajem lotki, druga połowa-drugim,
- organizator turnieju nie odpowiada za stan zdrowia uczestników,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy własne uczestników zagubione podczas zawodów,
- ostateczna interpretacja regulaminu, ewentualne zmiany i sprawy nie ujęte należą do organizatora,
- osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemną zgodę rodziców/ opiekunów na udział w turnieju.

Serdecznie zapraszamy!