19. Noworoczny Turniej Badmintona

Utworzone: poniedziałek, 23 stycznia 2017

W weekend 4-5 lutego 2017 r. na hali POSiR w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a odbędzie się 19. Noworoczny Turniej Badmintona.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY / REGULAMIN

Cel:
- popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez uprawianie dyscypliny sportu -badmintona
- wyłonienie najlepszych zawodniczek zawodników w poszczególnych kategoriach

Miejsce: Hala sportowa POSiR w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, 8 kortów do gry.

Terminy:
04.02.2017 (sobota) - dzień dla dorosłych
godz. 9.00 - Turniej kategorii MASTERS oraz AMATORZY (kobiety i mężczyźni), GRY PODWÓJNE
godz. 14.00 - UROCZYSTE OTWARCIE
godz. 14.30 - turniej dla AMATORÓW "RAZ DO ROKU", NAUCZYCIELE oraz VIP
godz. 19:00 - Charytatywny Bal Karnawałowy (restauracja Patio con gusto Kuchnia Chleb Wino)

05.02.2017 (niedziela) - dzień dla dzieci i młodzieży
godz. 9.00 - dzieci/ młodzież do 9 , 11, 13, 15 i 18 lat

Organizatorzy:
- UKS Plesbad Pszczyna,
- MOSiR w Pszczynie,
- POSiR w Pszczynie,
- Starostwo Powiatowe w Pszczynie,
- Urząd Miejski w Pszczynie,
- Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Honorowy patronat:
Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny
Paweł Sadza - Starosta Pszczyński

Patronat medialny:
- Gazeta Pszczyńska,
- Tygodnik "Nowe Info",
- pless.pl,
- sps24.pl.

Sponsorzy:
Biuro Podróży Soleno, Hilton Foods Poland, Wrona - Produkcja Podłoża, Mirpol - Mirosław Kobiór, Multi-Form II - Jacek Kania, El-Bud - Jacek Kotajny, Grupa Euro-Gast, Ogrody Brudek, Gospodarstwo Ogrodnicze - T. Mularski, LABO Budosprzęt - Bogdan Lazarek, Instalbud - Sławomir Janosz, CA Broker S.A. - Jacek Jucha, Artisco, Vein, MS Handel, Mat-Bud Centrum Brukarskie, Studio Fryzjerskie Aleksandra Cholewa, Marmur-Dulemba, Bank Spółdzielczy, Trend - Moda Męska, Oblaty, Grupa Kapias, Wodna Wieża, Kowalstwo Artystyczne Kapała, Delikatesy Centrum, Patio con gusto, Śląskie Centrum Tenisa, Piano Nobile, IGA Styl, Rehabilitacja Puchała, MAR-MAT Marian Pietryja, Księgarnia Czartak, QUATRO S.C. SIŁOWNIA FITNESS, Amway, Pracownia Protetyczna Anna Mynarska.

Zgłoszenia:
Mailowo lub telefonicznie do dnia: 02.02.2017, godz. 22:00, adres: plesbad@poczta.onet.pl, tel. 604 941 366 (zawodnik może zgłosić się tylko do jednej kategorii).

System rozgrywek:
Każdy uczestnik rozegra przynajmniej 2 mecze. Dostosowany do liczby zgłoszonych zawodników, sugerowany (przy liczbie osób powyżej 5-grupowo-pucharowy, 2 najlepsze osoby awansują do rozgrywek KO o pierwsze miejsca, osoby z miejsc 3-4 w grupach rywalizują w turnieju dodatkowym - w zależności od dostępności kortów; przy liczbie osób 1-5 w danej kategorii-grupowy). W przypadku bardzo dużej liczby gier organizator zastrzega sobie prawo skrócenia gier:
- jeden set do 21 pkt. dla "Amatorów Raz do Roku", Nauczycieli oraz VIP,
- dwa wygrane sety do 15 pkt. dla kat. Amatorów,
- dwa wygrane sety do 21 pkt dla kategorii MASTERS.
- gry podwójne: dwa wygrane sety do 21 pkt

Dzieci rozgrywają mecze skrócone: U-9, U-11 dwa wygrane sety do 11pkt., U-13 dwa wygrane sety do 15 pkt., U-15 dwa wygrane sety do 21 pkt.
Rozgrywamy mecze o miejsce 3.

Opłata startowa: 20 zł (dla dorosłych, dzieci bez opłaty)

Nagrody:
Dla najlepszych osób w poszczególnych kategoriach organizatorzy zapewniają:

1 miejsca - puchary, dyplomy; miejsca 2,3 - medale, dyplomy. Nagrody rzeczowe.

KATEGORIE:

GRY PODWÓJNE: para zawodniczek, zawodników bez rozgraniczenia płci.
NAUCZYCIELE:
 pracownicy oświaty.
MASTERS: Zawodniczki i zawodnicy powyżej 18 roku życia, ambitni amatorzy i weterani.
AMATORZY: Zawodniczki i zawodnicy, którzy zaczęli uprawiać badmintona po ukończeniu 18 roku życia lub nie trenują od 10 lat.
AMATORZY "RAZ DO ROKU": Osoby grywające w badmintona sporadycznie.
VIP: osoby zaproszone, sponsorzy.
u-9: dzieci do ur. 2008 i później, u-11 (2006-7), u-13 (2004-5), u-15 (2002-3), u-18 (1999-2001).

Inne:
- rozgrywane są tylko gry pojedyncze (oprócz kategorii: gry podwójne),
- lotki plastikowe zapewnia organizator (za zgodą obu stron można rozegrać mecz lotką piórową, w przypadku braku zgody połowa meczu rozgrywana jednym rodzajem lotki, druga połowa-drugim,
- organizator turnieju nie odpowiada za stan zdrowia uczestników,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy własne uczestników zagubione podczas zawodów,
- ostateczna interpretacja regulaminu, ewentualne zmiany i sprawy nie ujęte należą do organizatora,
- osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemną zgodę rodziców/ opiekunów na udział w turnieju.

Serdecznie zapraszamy!