Nowe stroje dla siatkarek ze SP nr 6 w Pszczynie!

Utworzone: poniedziałek, 9 grudnia 2019

W czwartek, 5 grudnia br. siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie otrzymały nowe stroje, które ufundowała Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Oficjalnie nowe stroje sportowe przekazał Arkadiusz Gardiasz wiceprezes Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu, w uznaniu za ogromne osiągnięcia sportowe. Młode siatkarki szkoły będą występowały w nich podczas tegorocznych zawodów.

W czerwcu br. zwycięstwem reprezentacji szkoły złożonej z zawodniczek UKS Centrum Pszczyna zakończyły się Igrzyska Dzieci Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, czyli Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych. Żeby zagrać w ścisłym finale, trzeba było wygrać etap miejski, powiatowy, rejonowy oraz półfinał wojewódzki. To pierwszy taki sukces w grze zespołowej reprezentacji szkoły z gminy Pszczyna w historii. Zespół oparty jest na zawodniczkach UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, które jednocześnie są uczennicami szkoły na osiedlu Kolonia Jasna. Nauczycielem prowadzącym zespół jest Wojciech Widawski.