Liga Maluchów: Sezon 2013/2014 zakończony!

Utworzone: czwartek, 19 czerwca 2014

W dniu 15 czerwca 2014 r. na stadionie Pniówka Pawłowice przy ul. Świerczewskiego 16A, odbyło się zakończenie rozgrywek Ligi Maluchów sezonu 2013/2014.

Organizatorem oraz pomysłodawcą kolejnej edycji Ligi Maluchów 2013/2014 był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Współorganizatorami byli:

MKS Iskra Pszczyna, UMKS Czechowice-Dziedzice, MKS Żory, GKS Pniówek Pawłowice, BTS Rekord Bielsko Biała, Polonia Łaziska, Soccer Kids, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Dzięki zaangażowaniu tych organizacji wiele dzieci czerpie radość z bycia aktywnym fizycznie!

Uroczystego zakończenia finału rozgrywek Ligi Maluchów sezonu 2013/2014, dokonali Wicestarosta Pszczyński Grzegorz Nogły oraz trener Pniówka Pawłowice Robert Piekarski, którzy wręczyli każdemu zawodnikowi pamiątkowy dyplom oraz medal.

Serdecznie dziękujemy firmie Cukiernia Piekarnia "Niedźbała", która wsparła organizację finału Ligi Maluchów 2013/2014, zapewniając słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników rozgrywek - www.niedzbala.pl

Turniej rocznika 2005
Na trzech boiskach tym razem rywalizowało siedem zespołów. Obok gospodarzy - Pniówka Pawłowice, zaprezentowali się zawodnicy MKS-u Żory, UMKS-u Czechowice, Rekordu Bielsko-Biała, Polonii Łaziska, a także dwie drużyny pszczyńskiej Iskry. Dla rocznika 2005 było to pożegnanie z Ligą Maluchów.

Komentarz trenera Tomasza Kropidło:
"Już na samym starcie moi zawodnicy podzieleni podczas Finału Ligi Maluchów na dwie drużyny przystąpili do meczu pomiędzy sobą. W emocjonującym i pełnym nagłych zwrotów akcji spotkaniu padło aż siedem goli. W kolejnych meczach chłopcy pokazywali, że z turnieju na turniej, z meczu na mecz ciągle się uczą. Uczą się gry w piłkę. Po raz kolejny w poczynaniach moich zawodników jak na lekarstwo było przypadku, a zwykle dominowała rozważna i przemyślana gra, która tradycyjnie mogła się podobać. Na zakończenie zmagań każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom za udział w rozgrywkach Ligi Maluchów w obecnym sezonie. Na wyróżnienie zasłużył każdy z nich, a także ich rodzice i dziadkowie, którzy w Pawłowicach wspierali swoje pociechy tak, jak przyzwyczaili nas do tego przez cały miniony sezon."

W pawłowickim finale Ligi Maluchów rocznik 2005 reprezentowali:
Kamil Böhm, Maciej Caputa, Kamil Cieszko, Dawid Goczoł, Tomasz Jakut, Jakub Jurczak, Sergiusz Kałamała, Jan Kapera, Kacper Kempny, Bażej Kokot, Maciej Kudela, Miłosz Luboń, Bartosz Maroszek, Stanisław Mrozik, Kacper Rak, Kacper Sakrajecki, Dawid Sokołowski, Jakub Sokołowski, Marek Świerczek, Borys Tomanek, Miłosz Wrona.

Turniej rocznika 2006
Komentarz trenera Ryszarda Tomanka:
"W niedzielę pojechaliśmy do Pawłowic, gdzie na stadionie Pniówka nasza drużyna wzięła udział w ostatnim w tym sezonie turnieju Ligi Maluchów. Do tych finałowych rozgrywek stawili się wszyscy nasi rywale, tj. Rekord Bielsko, MKS Żory, UMKS Trójka Czechowice, Soccer Kids, Polonia Łaziska i oczywiście gospodarze Pniówek Pawłowice. Jak zwykle była zacięta rywalizacja, dużo bramek i sporo emocji. Po turnieju w nagrodę za całoroczny trud szkoleniowy wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i upominki, a wspólne zdjęcie uwieczniło mijający sezon piłkarski.
Tak więc pierwszy rok szkoleniowy, pierwszy sezon przygody piłkarskiej najmłodszych zawodników dobiega końca. Początki nie były łatwe. Zaczynaliśmy z jedną bramką i z jednym punktem zdobytym w pierwszym turnieju Ligi Maluchów. A w ostatnim czasie wygraliśmy 4 turnieje. To pokazuje jaką drogę przebyliśmy i jakie mamy aspiracje. Z miesiąca na miesiąc na tle dobrych przecież zespołów, z którymi rywalizowaliśmy można było oglądać postępy naszej drużyny. Zarówno rozwój indywidualny poszczególnych zawodników, jak też postępy w organizacji gry i poczynaniach zespołowych. Chłopcy podjęli wymagający trud szkoleniowy, są gotowi na kolejne wyzwania i czekają na coraz bardziej wymagających przeciwników. Pokazali, że stanowią ambitny potencjał. Chcą grać i wygrywać."

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Karol Stieber, Szymek Muras, Mateusz Ryś, Nataniel Kowalik, Przemyk Mizera, Oliwier Wagstyl, Karol Psik, Igor Bała, Karol Copija, Filip Machulec, Fabian Bała

Bramki: Fabian Bała - 7, Przemyk Mizera -2, Filip Michulec -1, Igor Bała -1

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu:
- Finał rozgrywek Ligi Malucha rocznika 2006
- Finał rozgrywek Ligi Malucha rocznika 2005