250 rowerzystów przejechało koroną zapory w Goczałkowicach

Utworzone: piątek, 5 września 2014

Organizatorzy "Piątego Rajdu Rowerowego Koroną Zapory" w Goczałkowicach nie spodziewali się tak dużej frekwencji. Wystartowało ponad 250 osób w różnym wieku. Na mecie z rąk starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy nagrody otrzymali najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu oraz najliczniejsza rodzina.

Zgłoszenia do "Piątego Rajdu Rowerowego Koroną Zapory" w Goczałkowicach przyjmowane były drogą telefoniczną. W ten sposób zgłosiło się 220 osób. Przed samym startem na listę rajdu dopisało się jeszcze ponad 30 chętnych. Pierwsze 150 uczestników z listy otrzymało okolicznościowe koszulki.

Trasa rajdu liczyła sobie ok. 23 kilometry. Jej start zlokalizowano przy hali "Goczuś". Uczestnicy przejechali następnie ulicą Szkolną, Koroną Zapory i szlakami rowerowymi w Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju, by wrócić pod halę sportową.

Na mecie na wszystkich czekała grochówka i kiełbasa z grilla. Starosta pszczyński, prezes zarządu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu Paweł Sadza nagrodził najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Nagrody otrzymała także najliczniejsza rodzina, która wzięła w nim udział.

Tegoroczną imprezę wsparły:
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Marek Dzida, Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida, Gospodarstwo Warzywne Łukasz Dzida, Zakłady Mięsne Henryk Kania, ArtGadżet, Jak Szkło, Ogrody Brudek, Fioskip s.c., J&T Partner s.c., Stolarstwo Rajda Gospodarstwo Szkółkarskie Kapias, JapiBud, Drukarnia Infopres, Nexx Sun&Sun, Instalacje Sanitarne Józef Mrzyk, Drukarnia Artisco, Benefit Systems, Artex Andrzej Płonka.

Foto: GOSiR Goczałkowice - Zdrój

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu
Fot. Arkadiusz Gardiasz