Wojewódzkie Turnieje Piłkarskie dla dzieci w wieku 6-7 lat

Utworzone: środa, 10 września 2014

Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu zaprasza na Wojewódzkie Turnieje Piłkarskie dla Dzieci w wieku 6-7 lat. Zawody zostaną rozegrane 11 i 25 października 2014 r. na kompleksie boisk sportowych "Orlik" przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a.

Cele:
• Popularyzacja aktywności fizycznej, sportu zwłaszcza piłki nożnej wśród dzieci.
• Zachęcenie najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
• Poprawa kondycji fizycznej i zdrowia.
• Doskonalenie techniki gry w piłkę nożną wśród najmłodszych mieszkańców Województwa Śląskiego.
• Zapewnienie aktywnego wypoczynku dzieciom w czasie wolnym od szkoły.
• Kształtowanie pozytywnych cech charakteru u dzieci (np. wytrwałość, odpowiedzialność) poprzez sport.
• Prowadzenie stałych rozgrywek dla dzieci w wieku 6-7 lat.

Organizacja dwóch Turniejów piłkarskich skierowana jest dla ok. 300 dzieci w wieku 6-7 lat z terenu Województwa Śląskiego. W Turniejach mogą wziąć udział wszystkie kluby, stowarzyszenia formalne i nieformalne z Województwa Śląskiego, które szkolą dzieci w wieku od 6 do 7 lat, oraz wyrażą taką chęć - zgłoszą swój udział w Turnieju.

Rozgrywki prowadzone będą na boisku, gdzie znajdują się małe bramki o wymiarach 1m x 1,5m. Na jednym boisku mecz będzie rozgrywany w sumie przez 8 zawodników po czterech z każdej drużyny.

Planuje się wprowadzenie na stałe w/w Turniejów tak, aby impreza miała charakter cykliczny. Zadanie to wpisuje się również w organizowaną coroczną Ligę Maluchów i stanowi nie jako jej sformalizowanie na szczeblu wojewódzkim.

Organizator:
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu

Terminy Turniejów:
11.10.2014 - I Wojewódzki Turniej Piłkarski
25.10.2014 - II Wojewódzki Turniej Piłkarski

Miejsce realizacji:
Kompleks boisk sportowych "Orlik" przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a.

Zgłoszenie udziału:
Zgłoszenia do Turniejów przyjmowane są do dnia 10 października 2014 r. w biurze Fundacji przy ul. Garncarskiej 1, 43-200 Pszczyna, drogą emaliową na adres: (biuro@sportowafundacja.pl) oraz telefonicznie pod nr telefonu 665 736 645.

Pliki do pobrania:
Regulamin Wojewódzkich Turniejów Piłkarskich dla dzieci w wieku 6-7 lat