Obozy sportowe UKS Centrum Pszczyna

Utworzone: środa, 15 października 2014

Prawie 80 zawodniczek Szkółki Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS "Centrum" przy POSiR Pszczyna wzięło udział w letnich obozach sportowych. Dla dziewcząt przygotowano dwa turnusy. Pierwszy, siedmiodniowy odbywał się w Brennej. Wzięły w nim udział zawodniczki z roczników 2001-2005. Drugi, dla dziewcząt z roczników 1999-2000 trwał 10 dni i odbył się w Prudniku.

Podczas obozów sportowych uczestniczki miały możliwość przede wszystkim podniesienia swoich umiejętności gry w siatkówkę. Treningi były głównym tematem naszych obozów. Zajęcia odbywały się nawet trzy razy dziennie. Oprócz części sportowej była również część rozrywkowa. Obozowicze, którzy wyjechali do Brennej zdobyli m.in. szczyt Równicy czy odwiedzili miasteczko westernowe Twinpigs. Starsze zawodniczki, które wyjechały do Prudnika miały okazję postrzelać z łuków sportowych czy zobaczyć film "Drużyna" opowiadający o losach męskiej reprezentacji Polski w siatkówce.

Tegoroczne obozy sportowe okazały się bardzo udane, panowała na nich bardzo dobra atmosfera, zaś dzieci i młodzież miała świetną okazję na wakacyjny aktywny wypoczynek. Założone cele zostały osiągnięte, dzięki zaangażowaniu kadry trenersko-medycznej. W Brennej stanowili ją: Sabina Bogacz, Anna Paździorek, Rafał Bogacz, Damian Nocoń i Szymon Skrzypiec, zaś w Prudniku: Genowefa Greif, Mariusz Błaszczyk, Radosław Jeleń i Jarosław Płachno. Dla wszystkich uczestników obozów sportowych Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu przygotowała pamiątkowe koszulki.

Organizatorami obozów sportowych w Brennej i Prudniku byli: UKS "Centrum"przy POSiR Pszczyna i Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Zadanie współfinansowane było również przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Wszystkim osobom oraz partnerom, którzy przyczynili się do zorganizowania obozów sportowych w Brennej i Prudniku serdecznie dziękujemy.

UKS "Centrum" przy POSiR Pszczyna