VIII Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie w Bochni

Utworzone: sobota, 1 listopada 2014

W dniach 11-12.10.2014 drużyna pszczyńskich strzelców pod okiem trenera Jana Żychowskiego wzięła udział w VIII Ogólnopolskich Podziemnych Zawodach Strzeleckich w Bochni.

11 października odbyła się pierwsza część zawodów. Strzelano w kopalni soli, okło 240 metrów pod ziemią. Natomiast 12.10 odbył się finał, który został rozegrany w jednym z liceów w Bochni. Strzelano tylko z broni pneumatycznej.

Wszyscy pistoleciarze przywieźli z zawodów medale. Artur Piech w kategorii młodzików z dorobkiem 254 punktów na 300 zajął 3. miejsce. Sebastian Szklanny zdobył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych z dorobkiem 351 punktów na 400 możliwych. Pazury pokazała Wiola Mazur, która zdobyła złoto z wynikiem 361 punktów. Okazała się naszą jedyną zawodniczką, która zakwalifikowała się do finału zawodów, w którym zdobyła 6. miejsce.

Karabiniarze strzelali w kategorii junior młodszy, w której oddaje się 40 strzałów w konkurencji. W tych zawodach były brane pod uwagę wartości dziesiętne punktów. Powalczyć udało się Marcinowi Piech, który z wynikiem 390,7 punktu ulokował się na 4. pozycji. Wynikiem tym spełnił normę na II klasę sportową. Krystian Witala zajął 6. lokatę z wynikiem 375,3 punktu. Na 8. miejscu wylądował Mateusz Gaszka z dorobkiem 365,7 punktu.