VII KMPP: Finał w czterech kategoriach

Utworzone: piątek, 16 stycznia 2015

16 zespołów będzie rywalizować o zwycięstwo w VII Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Sportlandu. W niedzielę (18 stycznia) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędzie się turniej finałowy tej imprezy.

W grudniu rozgrywane były turnieje eliminacyjne w czterech kategoriach wiekowych: żacy, trampkarze młodsi, trampkarze starsi oraz juniorzy. Z każdej kategorii do ścisłego finału awansowały po cztery zespoły. Wśród żaków rywalizować będą: LKS Czarków, Nadwiślan Góra oraz dwa zespoły Iskry Pszczyna. W kategorii trampkarzy młodszych zagrają: LKS Łąka, Pniówek Pawłowice i również dwa zespoły Iskry. W gronie trampkarzy młodszych spotkają się: LKS Studzienice, Sokół Wola i dwa składy Iskry. Co ciekawe również taki sam skład będzie miała najstarsza kategoria. W juniorach zmierzą się piłkarze: LKS-u Studzienice, Sokoła Wola i dwóch ekip Iskry. We wszystkich kategoriach będzie obowiązywał system "każdy z każdym", a jeden mecz trwał będzie 15 minut bez zmiany stron.

Sponsorem głównym VII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Sportlandu jest Sklep Sportowy "SPORTLAND" (Pszczyna, ul. Kopernika 3, pasaż w "Koszarach Ułańskich"). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymająod Sportlandu nagrody główne - bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł. W trakcie turniejów finałowych odbędą się konkursy indywidualne.

VII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Sportlandu, hala POSiR w Pszczynie, 18 stycznia 2015 roku

Godz. 8.50 - żacy (2004-2007)
Udział biorą: MKS Iskra Pszczyna 2004 I, MKS Iskra Pszczyna 2004 II, Nadwiślan Góra, LKS Czarków.

Godz. 11.20 - trampkarze młodsi (2002-2004)
Udział biorą: MKS Iskra Pszczyna 2002 I, MKS Iskra Pszczyna 2002 II, LKS Łąka, GKS Pniówek Pawłowice.

Godz. 13.50 - trampkarze starsi (2000-2002)
Udział biorą: MKS Iskra Pszczyna 2000, LKS Studzienice, Sokół Wola, MKS Iskra Pszczyna 2001.

Godz. 16.20 - juniorzy (1996-1999)
Udział biorą: MKS Iskra Pszczyna 1996/1997, LKS Studzienice, Sokół Wola, MKS Iskra Pszczyna 1998.

Losowanie kolejności spotkań odbędzie się przed każdą z kategorii.

Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu to największe tego typu zawody dziecięco-młodzieżowe, które odbywają się na terenie powiatu pszczyńskiego. W czterech turniejach eliminacyjnych zagrało w sumie 76 drużyn z 21 klubów działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Daje to w sumie 652 zawodników (żacy - 212, trampkarze młodsi - 132, trampkarze starsi - 169, juniorzy - 212). Wszystkie turnieje eliminacyjne rozegrane zostały w grudniu w hali POSiR w Pszczynie. Organizatorem zmagań jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

VII KMPP w Futsalu - harmonogram gier (18.01.2015)

Źródło: www.posir.pszczyna.pl