Sukcesy strzeleców z Pszczyny

Utworzone: poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Weekend 14-15 marca br. zawodnicy KBS Pszczyna spędzili na zawodach strzeleckich w Bieruniu oraz w Krakowie.

W sobotę, 14 marca 2015 r. w Bieruniu odbyły się Pneumatyczne Mistrzostwa Śląska LOK. Zawodnicy KBS Pszczyna wzięli w nich udział i zajęli drużynowo 3. miejsce. Na ten sukces złożyły się indywidualnie osiągnięte pozycje. Złoty medal w konkurencji Kpn-40 strzałów juniorów młodszych wywalczył Marcin Piech. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Gaszka w konkurencji Kpn-40 juniorów młodszych, Krystian Witala w konkurencji Kpn-60 juniorów i Artur Piech w konkurencji Ppn-40 juniorów młodszych. Brązowy medal zdobyła Wioletta Mazur w konkurencji Ppn-40 juniorek, zaś Sebastian Szklanny w konkurencji Ppn-40 juniorów młodszych zajął 4. miejsce. W zawodach również startowały w konkurencji Ppn-40 juniorek młodszych: Diana Zieleźnik - 7. miejsce, Kinga Witala - 9. miejsce i Marta Cembor - 10. miejsce.

Niedziela, 15 marca br. również spędzona była na zawodach, tym razem strzelcy wystartowali w XII Memoriale Olimpijskim im. płk. Franciszka Brożka w Krakowie. Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej TS Wisła Kraków. Jak to zwykle bywa, nie wrócili z pustymi rękoma. Złote medale zdobyli Marcin Piech (Kpn-40 jun. mł.), Artur Piech (Ppn-30 młodzików) i Sebastian Szklanny (Ppn-40 jun. mł.). Tuż za podium znaleźli się Mateusz Gaszka (Kpn-40 jun. mł.) i Wioletta Mazur (Ppn-40 OPEN). Bardzo dobry wynik osiągnął Krystian Witala, którego konkurencja miała największą frekwencję z uwagi na połączenie kategorii junior i senior w jedną. I tak Krystian w konkurencji Kpn-60 OPEN zajął 13. pozycję.