Odkryj na nowo powiat pszczyński - mapa turystyczna

Utworzone: piątek, 20 marca 2015

Nowa odsłona mapy turystycznej naszego regionu to efekt realizacji projektu pt. "Odkryj na nowo powiat pszczyński poprzez szlaki turystyczne - wydanie mapy turystycznej powiatu pszczyńskiego" zrealizowanego przez Pszczyńską Fundację Wspierania i Rozwoju Sportu w partnerstwie z Oddziałem PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, udało się stworzyć nową mapę atrakcji turystycznych, historycznych, przyrodniczych i kulturalnych powiatu pszczyńskiego, na której zaznaczone są m.in.: zabytki, szlaki turystyczne, trasy rowerowe, ośrodki turystyczne, obiekty sportowo-rekreacyjne i inne. Są na niej zawarte także informacje o gminach z obszaru powiatu. Zamieszczony na drugiej stronie mapy informator zawiera dane teleadresowe o działających na terenie powiatu ważnych instytucjach/obiektach i ośrodkach kultury, bazie noclegowej/gastronomicznej, obiektach sportowych i rekreacyjnych oraz teksty promocyjne i zdjęcia.

Nowa mapa turystyczna jest wynikiem pracy grupy wolontariuszy, którzy opracowali i stworzyli zupełnie nowe szlaki turystyczne ukazujące atrakcyjne miejsca i unikatowe potencjały kulturalne i przyrodnicze - wyróżniające walory środowiskowe i zasoby naturalne znajdujące w miejscach, przez które obecnie nie biegną - oficjalne szlaki. Dzięki temu stanowi ona bogate źródło informacji o powiecie pszczyńskim zarówno dla mieszkańców powiatu, jak i turystów odwiedzających ziemię pszczyńską.

Odkryj na nowo powiat pszczyński poprzez szlaki turystyczne - nowe trasy rowerowe wcześniej nieznane:

1. Trasa "Poznajemy przyrodę Lasów Pszczyńskich i Lasów Kobiórskich“.
  2. Trasa "Dwa jeziora - cztery ośrodki sportów wodnych".
  3. Trasa "Tajemnice Lasów Pszczyńskich - kamienie pamiątkowe".
  4. Trasa  "Prywatne Muzea".
  5. Trasa ,,Śladami Bitwy Pszczyńskiej - Wrzesień 1939 r. ".

Realizacja projektu miała na celu podwyższenie świadomości mieszkańców i turystów na temat walorów powiatu pszczyńskiego oraz promowanie lokalnej kultury, tradycji, historii i bogactwa przyrodniczego powiatu.

Publikacja jest  rozpowszechniana nieodpłatnie - dostępna w siedzibie Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu oraz biurze Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie.

Wartość całkowita projektu wyniosła 12 407,16 zł, z czego 9 925,72 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie." Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Publikacja opracowana przez Pszczyńską Fundację Wspierania i Rozwoju Sportu. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.