Klasa sportowa po raz trzeci!

Utworzone: niedziela, 22 lutego 2015

Czy można pogodzić naukę z uprawianiem sportu? Nic prostszego! MKS Iskra Pszczyna wraz z Zespołem Szkół nr 1 ogłasza nabór do pierwszej klasy sportowej w Publicznym Gimnazjum numer 2 o profilu piłka nożna.

Chcesz zostać uczniem klasy piłkarskiej? Nie musisz być mistrzem ani zawodowcem. Wystarczy, że kochasz sport, uwielbiasz rywalizację, pragniesz pokonywać siebie i spełniać swoje marzenia, jesteś gotowy na systematyczny trening z rówieśnikami, dla których pasją jest futbol.

Obecnie w Zespole Szkół funkcjonuje już klasa sportowa o profilu piłki nożnej. Od września 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie naukę w takiej klasie rozpocznie kolejny rocznik. Oferta jest skierowana głównie do chłopaków z rocznika 2002, którzy właśnie kończą szkołę podstawową.

Aby dołączyć do powstającej klasy piłkarskiej należy złożyć odpowiednie dokumenty w sekretariacie szkoły (ul. Kazimierza Wielkiego 4 w Pszczynie). Szczegółowe informacje na temat rekrutacji uczniów do klasy sportowej można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.zs1pszczyna.pl w dziale rekrutacja do PG2.

Dlaczego warto wybrać tę szkołę?
Ogromną zaletą klasy sportowej jest możliwość trenowania w ramach zajęć szkolnych. Zawodnik oprócz obowiązkowego programu nauczania odbywa w szkole zajęcia piłkarskie. Dzięki temu po powrocie ze szkoły nie ma konieczności ponownego jeżdżenia na treningi, a czas wolny można spożytkować na naukę, zajęcia dodatkowe czy też realizację innych zainteresowań.

Ponadto szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania. Chcemy ułatwić uczniom możliwość połączenia edukacji ze sportem. Warunek jest jeden, piłka nożna nie może całkowicie przesłonić obowiązku nauki. Już teraz możemy zapewnić Rodziców, że mimo iż będzie to klasa sportowa, to nauka będzie tutaj na pierwszym miejscu. W przypadku, kiedy zawodnik będzie notował słabe wyniki w nauce, może zostać zawieszony w prawach zawodnika.

Dużym atutem Zespółu Szkół nr 1 w Pszczynie jest bardzo dobrze rozbudowana baza sportowa oraz dydaktyczna. Hala namiotowa, dwie sale gimnastyczne oraz boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią umożliwia trenowanie przez dwanaście miesięcy w roku.

Pod względem sportowym zapewniamy także wykwalifikowaną kadrę trenerską. Drużyna rocznika 2002 wiosną powalczy o to, by dołączyć do najwyższej klasy rozrywkowej na Śląsku. Ponadto, w okresie wakacyjnym organizujemy dla uczniów letnie i zimowe obozy sportowe.

Jak będzie wyglądała organizacja zajęć?
* Klasa sportowa o profilu piłka nożna zostanie utworzona z dniem 1 września 2014 roku i będzie obejmować uczniów jednej klasy pierwszej przez cały cykl kształcenia w gimnazjum, tj. lata nauki 2015/16, 2016/17 i 2017/18.

* Oddział sportowy nie ma przypisanego kryterium obwodowego tak, jak klasy ogólnodostępne, dzięki czemu wszyscy kandydaci starający się o przyjęcie do klasy sportowej wezmą udział w rekrutacji otwartej.

* W klasach 1-3 gimnazjum prowadzony będzie ukierunkowany program szkolenia sportowego, mający na celu ujawnienie predyspozycji i uzdolnień uczniów wybranej dyscypliny sportu.

* Szkoła wraz z klubem sportowym zapewnia uczniom klasy sportowej: odpowiednią bazę treningową, podstawowy sprzęt sportowy, pełnowartościowy posiłek w dni nauki w szkole, organizację obozów szkoleniowych.

* Obowiązkowy wymiar godzin zajęć sportowych w klasie sportowej ustala się na 10 godzin tygodniowo. W ramach tych godzin realizowane są obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego (4 godz./tydz.), przewidziane w ramowym planie nauczania dla gimnazjum i równolegle program szkolenia sportowego (6 godz./tydz.).

* Zadaniem klasy sportowej jest między innymi:
- stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją innych zajęć dydaktycznych
- dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na zajęciach dydaktycznych
- umożliwienie uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe uczestniczenia w zawodach sportowych

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc sport z nauką, ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Pozostało już coraz mniej czasu, aby zdecydować się na klasę sportową. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto szybko podejmować decyzję.

Niezdecydowanych lub chcących uzyskać więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy: klub@iskra.pszczyna.pl lub telefoniczny z trenerem rocznika 2002, Tomaszem Kropidło pod numerem tel. 509 925 013. Już teraz można podjąć treningi z zespołem. Informacje o formalnościach związanych z przyjęciem do szkoły znajdują się na stronie internetowej szkoły lub w Gimnazjum nr 2 w Pszczynie tel. 32 210 36 20.

Źródło: www.iskra.pszczyna.pl