Śląskie stawia na sport - dotacje dla organizacji!

Utworzone: czwartek, 7 stycznia 2016

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na zadania publiczne w zakresie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego.

Na realizację konkursu w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego przeznaczono w tym roku kwotę ponad 5,5 mln zł. Jego celem jest wsparcie zadań publicznych, które będą realizowane w zakresie upowszechniania kultury fizycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach. Uprawnione do złożenia oferty są podmioty prowadzące (koordynujące) działania statutowe w dyscyplinie sportowej, obejmującej całe województwo, m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, osoby prawne, kluby sportowe.

Zadania Województwa Śląskiego winny być realizowane m.in. w następujących działaniach: organizacji i uczestnictwie w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, szkoleniu dzieci i młodzieży, sporcie akademickim czy szkoleniu i doskonaleniu instruktorów, trenerów i sędziów sportowych.

W przypadku otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej wyznaczono dwa obszary działania: organizację imprez sportowych w randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w zakresie kultury fizycznej oraz organizację imprez prestiżowych dla województwa.

Na realizację tych działań przewidziano blisko 150 tys. zł. Termin składania ofert w obu konkursach upływa 19 stycznia 2016 roku, a ich rozstrzygnięcie nastąpi do 18 lutego 2016 roku. Wsparcie obejmować będzie zadania realizowane od 19 lutego do 30 czerwca br.

Wszelkich informacji dotyczących konkursów udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pod numerem telefonu (32) 77 40 900.

Otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego realizowane w terminie od 19.02.2016 roku do 30.11.2016 roku.

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej realizowane w terminie od 19.02.2016 roku do 30.06.2016 roku.

Źródło: www.slaskie.pl