4 medale dla KBS Pszczyna!

Utworzone: niedziela, 28 lutego 2016

Od 18 do 21 lutego zawodnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie startowali w Zawodach Klasyfikacyjnych PZSS "Wielki Puchar Kaczawy" w Złotoryi. Były to zdecydowanie jedne z najbardziej udanych zawodów klubu na arenie krajowej pod względem dorobku medalowego.

Piątek zaczął się od konkurencji pistoletowych. Do finału w pistolecie pneumatycznym juniorów zakwalifikowali się Artur Piech i Sebastian Szklanny. Artur skończył finał na 3. miejscu, natomiast Sebastian na 8.

Odbyła się tego dnia również konkurencja karabin pneumatyczny juniorów. Do finału wszedł Marcin Piech i zdobył srebrny medal. Mateusz Gaszka niestety był 9. i zabrakło mu jednego miejsca do finału. Krystian Witala był 14. Dekoracja była dla zawodników zaszczytem, gdyż medale i dyplomy wręczała Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska.

W sobotę srebrny medal po finale zdobyła Wioletta Mazur w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek. W tej samej konkurencji Diana Zieleźnik była 11. W drugim strzelaniu na najniższym stopniu podium stanął Marcin Piech w konkurencji karabin pneumatyczny juniorów. Do rekordu życiowego zabrakło mu tylko 0,5 pkt.

Mateusz Gaszka zajął 11. miejsce, a Krystian Witala był 16. Ponownie strzelali również juniorzy w konkurencji pistolet pneumatyczny. Artur Piech był 6., natomiast Sebastian Szklanny był 8. W pistolecie pneumatycznym seniorów Edward Wójcik był 18.

Niedziela była finalnym dniem zawodów. Rano rozpoczął się konkurencją pistolet pneumatyczny juniorek. Wioletta Mazur zajęła 6. miejsce, co pozwoliło na start w Super Finale. Diana Zieleźnik była 12.

Do Super Finału zakwalifikował się również z 3. miejsca Marcin Piech w konkurencji karabin pneumatyczny, a w konkurencji pistolet pneumatyczny ku swojemu zaskoczeniu wszedł Sebastian Szklanny, któremu umożliwiła to nieobecność dwóch zawodników klubu ze Złotoryi. Niestety nikt z naszych zawodników nie zdobył sztabki, o którą strzelano w Super Finale. Najdłużej w finale rozgrywanym formułą australijską utrzymał się Sebastian Szklanny.