Siatkarki z Pszczyny zagrają w IV lidze!

Utworzone: niedziela, 28 lutego 2016

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił zespół do rozgrywek IV ligi siatkówki kobiet. Pszczynianki rywalizację w nowej lidze rozpoczną 5 marca br.

W rozgrywkach IV ligi siatkówki kobiet wystąpi zespół UKS Centrum przy POSiR Pszczyn oparty na zespole kadetek. Trenerem zespołu będzie Jarosław Płachno, który od początku prowadzi w ramach Szkółki Siatkówki Dziewcząt Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rocznik 1999 (przed tym sezonem do grupy włączone zostały również zawodniczki z rocznika 2000 trenowane wcześniej przez Mariusza Błaszczyka), a w obecnym sezonie prowadził pszczyński skład w lidze kadetek.

Przypomnijmy, że drużyna ta po wygraniu swojej grupy w I etapie, awansowała do Półfinału Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce. Na tym szczeblu nie udało się jednak wywalczyć awansu do turnieju finałowego, co w rezultacie oznaczało dla zespołu koniec rozgrywek ligowych. Awans do półfinału dał podopiecznym trenera Jarosława Płachny bodziec do dalszej pracy, ale jednocześnie jeszcze więcej chęci do dalszej rywalizacją o ligowe punkty.

Jako, że na Śląsku rozgrywki IV ligi ruszają po zakończeniu zmagań młodzieżowych, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna postanowił wykorzystać ten fakt i zgłosić swoją drużynę. Rozgrywki zostaną zainugurowane 5 marca. W sumie w dwóch grupach zagra 18 drużyn. Pszczynianki zostały przydzielone do grupy 2, w której rywalkami będą siatkarki: GLKS-u Wilkowice, Jastrzębskiego Klubu SMS Jastrzębie Zdrój, Jastrzębia TKKF Jastrzębie Zdrój, MKS-u Imielin, Sari Żory, Silesii Volley Mysłowice II, Stali Śrubiarni SMS ŻAPN Żywiec oraz UKS-u COS Olimp Szczyrk.

Pszczynianki swoje domowe mecze będą rozgrywać w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W pierwszym meczu UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra u sibie 5 marca z Sari Żory. Szczegółowy plan meczów podany zostanie po jego pełnym dopracowaniu.

Źródło: www.posir.pszczyna.pl