Warsztaty Capoeiry w Pszczynie!

Utworzone: poniedziałek, 23 czerwca 2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższy weekend tj. 27-29 czerwca 2014 r. na halę MORiS-u oraz pszczyński rynek, gdzie odbędą się warsztaty Capoeiry.

W Pszczynie odbędzie się "Encontro de Camaradas" - Spotkanie Przyjaciół. Będą to drugie tego typu warsztaty. Pierwsze odbyły się we wrześniu 2012 r. Będą one tym bardziej szczególne, gdyż będzie miało miejsce "Batizado e Troca de Cordas" (pasowanie na nowe stopnie zaawansowania).

W sumie odbędzie się kilkanaście treningów różnych aspektów Capoeiry, impreza integracyjna dla uczestników, turniej Capoeira solo - solówek akrobatycznych - dla uczniów, pokazy oraz lekcje muzyczne. W warsztatach wezmą udział ludzie w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

- Impreza jest skierowana do ludzi w każdym wieku, ma charakter zarówno sportowy jak i kulturalny. Będzie niemal 80 gości, na czele z Profesorem Graia, Contre Mestre Primo z Brazylii, mieszkającym w Londynie koordynatorem polskiej części grupy Iande Capoeira, a także wieloma sławami capoeiry na świecie. Większość to będą jednak nasi uczniowie, głównie z Polski. Będziemy bawić się trzy doby, bez przerwy. Uważam, że to jest sposób, w jaki można spędzać czas. Po to organizujemy te warsztaty - zachęca Graduado Shaolin, instruktor pszczyńskiej grupy Iande Capoeira - Mateusz Kubica.

Pierwsze i nowe stopnie zaawansowania otrzymają uczniowie Grupo Iande Capoeira Polska. Wśród nich będą również osoby z Pszczyny. - Przygotowywaliśmy się do tej imprezy przez ostatni rok. Myślę, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik - zapewnia Kubica. Nad całością imprezy będzie czuwać 18 instruktorów z Polski, Brazylii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Grupa Iande Capoeira Pszczyna zaprasza mieszkańców Pszczyny na sobotnie (28 czerwca) pokazy: 16:00-16:30 na rynku odbędzie się Capoeira & Samba Show; 16:40-17:20 w hali MORiS rozegra się Turniej Capoeira solo. Z kolei o 21:15 w klubie Pivnica rozpocznie się Brasil Music Dancehall Party.

Wśród gości warsztatów będą:
1. Mestre Samuca - pochodzący z Rio de Janeiro - Mistrz Capoeira - Szef grupy Escola da Capoeiragem, obecnie zamieszkujący w Belgii,
2. Mestrando Primo - mieszkający w Wielkiej Brytanii Brazylijczyk, członek grupy Oficina da Capoeira,
3. Professor Negoteta - urodzony w Salvador da Bahia - prezydent grupy Guardioles Brasileiros w Wielkiej Brytanii,
4. Professor Graia - z Cuiaby w stanie Mato Grosso - koordynator polskiej części grupy Iande Capoeira - obecnie rezyduje w Murcii w Hiszpanii,
5. Professor Feijaozinho - Brazylijczyk, Escola da Capoeiragem z Dublina,
6. Professor Barril - Polak - Grupa Axe Capoeira z Wrocławia,
7. Professor Bailarino - Aktualny Wicemistrz Świata Capoeira - Brazylijczyk - szef Grupy Capoeira Brasil w Polsce.

Polska kadra Iande Capoeira:
1. Instrutor Virus - Iande Capoeira - Gliwice,
2. Instrutor Louco - Iande Capoeira - Dąbrowa Górnicza,
3. Monitor Tranquilo, Monitor Lamento - Iande Capoeira - Bielsko Biała,
4. Monitor Marciano - Iande Capoeira - Siemianowice Śląskie,
5. Monitor Jararaca - Iande Capoeira - Jaworzno,
6. Monitor Gordo - Iande Capoeira Żory,
7. Graduado Picaro - Iande Capoeira Cieszyn,
8. Graduado Boxexa - Iande Capoeira Ruda Śląska,
9. Graduado Mata - Iande Capoeira Czechowice Dziedzice,
10. Graduado Shaolin - Iande Capoeira Pszczyna.

Źródło: www.sps24.pl