Zakończenie rozgrywek PALP sezon 2013/2014

Utworzone: piątek, 27 czerwca 2014

W dniu 18 czerwca 2014 r. w Ośrodku "Nad Dokawą", odbyło się uroczyste zakończenie 11. edycji rozgrywek Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej sezon 2013/2014.

Organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie piłkarskie zmagania dla miłośników piłki nożnej zgromadziły w tym sezonie 35 drużyn.

Podsumowanie sezonu 2013/2014 odbyło się w Ośrodku "Nad Dokawą" w Pszczynie. Przybyli na nie uczestnicy rozgrywek oraz kibice, jak i przedstawiciele Powiatu Pszczyńskiego w osobach: Pawła Sadzy, starosty pszczyńskiego, Damiana Cieszewskiego i Zygmunta Jelenia, radnych Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz Macieja Stiebera, dyrektora POSiR-u. Z ich rąk "PALP-owicze" odebrali pamiątkowe zdjęcia, puchary, medale oraz statuetki za wyróżnienia indywidualne.

Przypomnijmy, że w sezonie 2013/2014 Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej brało udział blisko 540 zawodników w 35 drużynach, które występowały na trzech poziomach rozgrywkowych. Ligowe spotkania rozgrywane były na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a jesienią również boisku "Piast" w Pszczynie. Mistrzostwo w I lidze zdobył Mieszko Pszczyna, a na "pudle" znaleźli się również: Enigma Czechowice-Dziedzice i Profi M Tec Pszczyna. II ligę wygrała Alma Miedźna. 2. miejsce zajął Termex Pszczyna, a 3. Vein Jankowice. Alma i Termex awansowały do I ligi, w której zastąpią "spadkowiczów": Sew-Met Piasek i Brygadę Kryzys. W III lidze na 1. miejscu uplasował się Las Palmas Tychy, który razem z drugim z tabeli Relaksem Katon Pub awansował szczebel wyżej (spadek do III ligi zanotowały: Polandy Pszczyna i Żubry Pszczyna). Podium w III lidze uzupełnił ZRB/Szybkie Banany.

Równolegle z rozgrywkami ligowymi wiosną na "Orliku" przy POSiR-ze odbywały się zmagania o Puchar Ligi. Toczona system pucharowym rywalizacja zakończyła się ostatecznie triumfem ekipy OKS ZRB Matyszkiewicz Pszczyna, która w finale Pucharu Ligi wygrała 1:0 z Nexx Goczałkowice.

Zanim rozpoczęło się wręczanie upominków i pucharów, rozegrano mecz Samorządowców z Dziennikarzami. Takie spotkania rozgrywano już przy wcześniejszych edycjach PALP, dlatego i w tym roku postanowiono rozegrać mecz. W reprezentacji Samorządowców zagrali m.in. Paweł Sadza, starosta pszczyński, Damian Cieszewski, radny Rady Powiatu Pszczyńskiego, Maciej Stieber, radny Rady Miejskiej w Pszczynie. Po drugiej stronie wystąpili m.in. Michał Pawlak (Gazeta.pl), Tomasz Kropidło (Gazeta Pszczyńska, sps24.pl) czy Jacek Gałuszka (Głos Pszczyński).

Nagrody indywidualne PALP sezon 2013/2014

I LIGA
Najlepszy strzelec: Maciej Grygier (Cadi-Car Pszczyna) - 37 goli
Najlepszy asystent: Maciej Grygier (Cadi-Car Pszczyna) - 18 asyst
Najlepszy bramkarz: Kamil Warzecha (Mieszko Pszczyna)
Najlepszy obrońca: Dariusz Nowak (ATS Jakub Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Seweryn Buda (Enigma Czechowice-Dziedzice).

II liga
Najlepszy strzelec: Rafał Adamczyk (Zielarze Czechowice-Dziedzice) - 41 goli
Najlepszy asystent: Paweł Sroka (Zielarze Czechowice-Dziedzice) - 15 asyst
Najlepszy bramkarz: Rafał Danel (Termex Pszczyna)
Najlepszy obrońca: Maciej Gruszka (Vein Jankowice)
Najlepszy zawodnik: Bronisław Nachlik (Alma Miedźna).

III liga
Najlepszy strzelec: Damian Gruszka (ZRB/Szybkie Banany) - 31 goli
Najlepszy asystent: Łukasz Kapusta (Poligoners) - 14 asyst
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Pitry (Relaks Katon Pub)
Najlepszy obrońca: Damian Kozubek (Promil Reaktywacja)
Najlepszy zawodnik: Damian Stanisz (Las Palmas Tychy).

Zwycięzcy klasyfikacji Fair Play
Orły Mirosław K. (I liga), Vein Jankowice (II liga) i KECH Pszczyna (III liga).

Źródło: www.posir.pszczyna.pl

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu

Fot. Arkadiusz Gardiasz