Koszykarze z Pszczyny w czołówce Mistrzostw Polski!

Utworzone: poniedziałek, 1 września 2014

Koszykarska drużyna YNO Pszczyna znalazła się w czołowej szesnastce Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 FIBA Europe 3x3 EuroTour. Do rywalizacji stanęło ponad 100 ekip z całego kraju.

Rywalizacja w koszykówce trzyosobowej toczyła się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Drużyna YNO Pszczyna po pierwszym dniu zmagań awansowała do fazy pucharowej. Pszczynianie prowadzili z jednym z faworytów Gold Wings Brokers - Politechnika Gdańska, ale ostatecznie przegrali 10:14. Rywale ostatecznie zajęli trzecie miejsce, a pszczynian sklasyfikowano na pozycjach 9-16.

- Byliśmy jedyną drużyną przygotowaną na promocję powiatu w postaci ulotek i gadżetów promocyjnych. Dziękujemy Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu za pomoc w umożliwieniu wyjazdu do Gdyni - mówi Michał Grygier, opiekun koszykarzy.

Wideo: Podsumowanie 3x3 EuroTour Gdynia 2014

Wyjazd na finały Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 w Gdyni w dniach 16-17 sierpnia 2014 r.
był finansowany ze środków Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu