Wioletta Mazur wicemistrzynią polski w strzelectwie sportowym!

Utworzone: niedziela, 5 października 2014

Dużym sukcesem strzelców Ligi Obrony Kraju z Pszczyny zakończyły się rozgrywane w dniach 26-28.09.2014 r., Otwarte Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym Juniorów i Seniorów
w Tarnowie.

Na zawody pod kierunkiem trenera Żychowskiego Jan pojechała 7 osobowa reprezentacja Koła LOK przy KBS Pszczyna odniosła duży sukces zdobywając 61 punktów w klasyfikacji klubowej, a dla województwa także 61 punktów.

Indywidualnie Wioletta Mazur w kategorii juniorów została wicemistrzynią Polski na Otwartych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym Juniorów i Seniorów w Tarnowie wynikiem 345 pkt na 400 możliwych - powiedział Jan Żychowski - trener strzelecki KBS Pszczyna.

W sekcji pszczyńskiej LOK od niespełna roku trenuje dziesięć strzelców, którzy reprezentują nasze miasto i odnoszą wiele sukcesów. Należą do nich między innymi:

Wioletta Mazur - która swoje pierwsze kroki w strzelaniu stawiała w grudniu 2013 roku.. Ten rok to 13 miejsce w Zawodach o Złotą Krócicę z pistoletu pneumatycznego w Bydgoszczy w kategorii juniorek młodszych, 2 miejsce w kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (pistolet sportowy 30+30 strzałów), 26 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pistolecie pneumatycznym , 2 i 3 miejsce na Otwartych Strzeleckich Mistrzostwach Śląska Ligii Obrony Kraju w pistolecie pneumatycznym i pistolecie sportowym.

Marcin Piech - trenuje od niespełna roku. W tym roku zajął , 9 miejsce w Zawodach o Złoty Muszkiet, 3 miejsce w w kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, 30 miejsce miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z karabinu pneumatycznego w kategorii junior oraz 1 miejsce na Otwartych Strzeleckich Mistrzostwach Śląska Ligii Obrony Kraju w karabinie pneumatycznym.
Na Otwartych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym Juniorów i Seniorów w Tarnowie w karabinie pneumatycznym zajął 8 miejsce wynikiem 573,3 punktów na 600 możliwych.

Pozostali strzelcy Gaszka Mateusz, Szklany Sebastian, Witala Krystian , a także najmłodszy lecz z dużymi umiejętnościami Piech Artur zdobywali lokaty punktowe do kwalifikacji zespołowej czego dowodem jest zdobycie III miejsca drużynowo w Otwartych Strzeleckich Mistrzostwach Śląska Ligii Obrony Kraju.

Trener Strzelectwa Sportowego
Jan Żychowski