Piąte mikołajki z badmintonem

Utworzone: wtorek, 9 grudnia 2014

Mikołajkowy turniej badmintona na stałe wpisał się w kalendarz rodzinnych imprez sportowych w Pszczynie. W miniony weekend odbyła się już jego piąta edycja.

- Na pomysł organizacji turnieju właśnie w okolicach dnia Świętego Mikołaja wpadła kilka lat temu Małgosia Pietryja - mówi Damian Pławecki, trener Plesbadu Pszczyna i jeden z organizatorów imprezy. W tym roku Rodzinny Mikołajkowy Turniej Badmintona odbył się już po raz piąty. - Chcieliśmy zorganizować imprezę sportową dla dzieci oraz ich rodziców. Chyba nam się udało - mówi Pławecki.
O sukcesie mówi frekwencja podczas turnieju. - W zeszłym roku pobiliśmy rekord, bo zagrało 38 par. W tym wystąpiły o cztery mniej, ale trzeba zaznaczyć, że mamy stałych graczy, którzy są z nami co rok - dodaje Damian Pławecki.

W turnieju amatorów triumfowali Szymon i Bogusław Stokfiszowie, przed Darią i Dariuszem Zimnolami, Damianem i Markiem Bratkami oraz Jakubem i Eweliną Brudkami. W kategorii masters najlepsi okazali się Wojciech i Łukasz Brudkowie, którzy w pokonanym polu zostawili Tomasza i Katarzyna Klepków, Filipa i Grzegorza Brudków oraz Alicję i Krzystofa Mączków.

W rywalizacji "nie-rodzin" wygrały Dagmara Pękała i Patrycja Szafarczyk, które w finale okazały się lepsze od Patrycji Jonderko i Marty Wojciechowskiej. Kolejne miejsca przypadły parom Marta Klepek-Arkadiusz Gardiasz oraz Dominik Wieciech-Przemysław Żur. W meczu pokazowym Paweł Pietryja i Anna Goc zagrali z Patrycją Jonderko i Dawidem Kielochem.

Wyniki V. Rodzinnego Mikołajkowego Turnieju Badmintona

2. Patrycja Jonderko, Marta Wojciechowska
3. Marta Klepek, Arkadiusz Gardiasz
4. Dominik Wieciech, Przemysław Żur

ORGANIZATORZY:UKS Plesbad Pszczyna, MORiS Pszczyna, POSiR Pszczyna, Urząd Miejski w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu

PATRONI MEDIALNI: Gazeta Pszczyńska, Strefa Pszczyńskiego Sportu - sps24.pl, pless.pl

SPONSORZY: Dolce Vita - Kawiarnia, Lodziarnia, Restauracja - Pszczyna, ul. Rynek 16, Bazar - Kuchnia ze smakiem, Pszczyna, ul. Rynek 7.

Więcej zdjęć na facebook'owym profilu Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu