17. Noworoczny Turniej Badmintona

Utworzone: wtorek, 6 stycznia 2015

Już w najbliższy weekend 10-11 stycznia 2015 r. na hali POSiR w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a odbędzie się 17. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola i Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Cel:
- popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez uprawianie dyscypliny sportu -badmintona
- wyłonienie najlepszych zawodniczek zawodników w poszczególnych kategoriach

Miejsce: Hala sportowa POSiR w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, 8 kortów do gry.

Terminy:
10 stycznia 2015 (sobota) - dzień dla dorosłych
godz. 9.30 - Turniej kategorii MASTERS oraz AMATORZY (mężczyźni)
godz. 9.30 - Turniej kategorii MASTERS oraz AMATORZY (kobiety)
godz. 13.30 - UROCZYSTE OTWARCIE
godz. 14.00 - turniej dla AMATORÓW "RAZ DO ROKU" oraz VIP,
godz. 19:00 - ZABAWA KARNAWAŁOWA (z podsumowaniem Turnieju, sala PiK)

"Jako atrakcja planowany jest także MECZ POKAZOWY badmintona na wysokim poziomie".

11 stycznia 2015 (niedziela) - dzień dla dzieci
godz. 9.30 - dzieci do 9 , 11, 13, 15 lat

Organizatorzy:
UKS Plesbad Pszczyna, MOSiR w Pszczynie, POSiR w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie.

Honorowy Patronat:
Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny
Paweł Sadza - Starosta Pszczyński

Patronat medialny:
Gazeta Pszczyńska, Górnośląski Tygodnik Regionalny Echo, pless.pl, sps24.pl.

Sponsorzy:
EL BUD Jacek Kotajny, Multi-form II, Wrona Producent podłoża do uprawy pieczarek, Mirpol Mirosław Kobiór, Instalbud Janosz Sp. z o.o., Anna i Andrzej Tomża, Ogrody Brudek, Euro-Gast/Krzysztof Czerwiński, Artisco, CarboAsecura, Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Mularski, MS Handel, Hilton Foods, Visa Bell Sp. z o.o./Śląskie Oblaty, Centrum Mody trend/e-trend.pl, MAT BUD Roman. Marciniak

REGULAMIN

Zgłoszenia:
Mailowo do dnia: 08.01.2015, godz. 22:00, adres: plesbad@poczta.onet.pl (zawodnik może zgłosić się tylko do jednej kategorii)

System rozgrywek:
Każdy uczestnik rozegra przynajmniej 2 mecze. Dostosowany do liczby zgłoszonych zawodników, sugerowany (przy liczbie osób powyżej 5-grupowo-pucharowy, 2 najlepsze osoby awansują do rozgrywek KO o pierwsze miejsca, osoby z miejsc 3-4 w grupach rywalizują w turnieju dodatkowym -w zależności od dostępności kortów; przy liczbie osób 1-5 w danej kategorii-grupowy) W przypadku bardzo dużej liczby gier organizator zastrzega sobie prawo skrócenia gier:
jeden set do 21 pkt. dla "Amatorów Raz do Roku" oraz VIP dwa wygrane sety do 15 pkt. dla kat. Amatorów dwa wygrane sety do 21 pkt dla kategorii MASTERS.

Dzieci rozgrywają mecze skrócone: U-9, U-11 dwa wygrane sety do 11pkt., U-13 dwa wygrane sety do 15 pkt., U-15 dwa wygrane sety do 21 pkt.

Przewiduje się tylko gry pojedyncze.

Sędzia główny: Anna Goc

Opłaty: wpisowe: 20 zł (dla dorosłych)

Nagrody:
Dla najlepszych osób w poszczególnych kategoriach organizatorzy zapewniają:
1 miejsca - puchary, miejsca 2,3, - medale, miejsca 1,2 ,3 - dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Kontakt: Anna Goc, tel. 662 626 512, plesbad@poczta.onet.pl

Opis kategorii:
MASTERS: Zawodniczki i zawodnicy powyżej 18 roku życia, ambitni amatorzy i weterani.
Amatorzy: zawodniczki i zawodnicy, którzy zaczęli uprawiać badmintona po ukończeniu 18 roku życia lub nie trenują od 10 lat.
Amatorzy "raz do roku": Osoby grywające w badmintona sporadycznie.
VIP: osoby zaproszone.

Inne:
- rozgrywane są tylko gry pojedyncze,
- lotki plastikowe zapewnia organizator (za zgodą obu stron można rozegrać mecz lotką piórową, w przypadku braku zgody połowa meczu rozgrywana jednym rodzajem lotki, druga połowa-drugim),
- organizator turnieju nie odpowiada za stan zdrowia uczestników,
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy własne uczestników zagubione podczas zawodów,
- ostateczna interpretacja regulaminu, ewentualne zmiany i sprawy nie ujęte należą do organizatora,
- osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemną zgodę rodziców/ opiekunów na udział w turnieju.