Wielki Puchar Kaczawy w Złotoryi

Utworzone: niedziela, 22 lutego 2015

W dniach 12-14 lutego 2015 r. w Złotoryi odbyły się XII Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne PZSS i Wielki Puchar Kaczawy. Wzięło w nich udział siedmiu zawodników reprezentujących Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie.

W piątek 12.02 drużyna dojechała na miejsce i zakwaterowała się. Wieczorem odbyła się obowiązkowa kontrola sprzętu. Większość strzelców przeszło ją bez problemów, jednak zdarzyły się dwa wyjątki. Mateusz Gaszka przeżył chwile grozy, kiedy położył karabin na wadze. Wskazanie poszybowało w górę, po czym ustabilizowało się dokładnie na 5500 gramach, czyli na górnej granicy wagowej karabinu. Sędzia lekko zdziwiony, ale broń dopuścił. Tyle szczęścia nie miał już Artur Piech, który miał za szeroką rękojeść w pistolecie. Trzeba było szlifować i w końcu po zabiegach broń dopuszczono.

Drugiego dnia, czyli w sobotę, rozpoczęły się strzelania. W konkurencji ppn60 juniorów startowało dwóch zawodników, Artur Piech był 12. z wynikiem 502 punkty. Do finału zakwalifikował się Sebastian Szklanny zajmując 8. miejsce z wynikiem 531 punktów. Finał ukończył na 7. miejscu z wynikiem 91,1 punktu.

Do finału w ppn40 juniorek zakwalifikowała się Wioletta Mazur, zajmując 6. miejsce z wynikiem 351 punktów. Finał ukończyła na 8. pozycji mając na koncie 69,4 punktu.

Wśród juniorów strzelało również trzech karabiniarzy w konkurencji kpn60. Marcin Piech uzbierał 597,9 punktu i zajął 5. lokatę, co dało mu awans do finału, który ukończył na 7. pozycji w wynikiem 94,5. Krystian Witala z wynikiem 563,0 był 14. Na 15. pozycji uplasował się Mateusz Gaszka z wynikiem 555,9 punktu.

Drugi dzień strzelań już nie rozpieszczał. Od rana strzelcom przeszkadzało słońce. Niektórzy się poprawili, inni niestety przeciwnie.

Marcin Piech w kpn60 strzelił 575,6 punktu, co pozwoliło mu zająć 11. lokatę. Krystian Witala był 13. z wynikiem 570,2 punktu. Mateusz Gaszka natomiast wystrzelał 558,4 punktu, co ulokowało go na 14. miejscu.

Na 5. miejscu uplasowała się Wioletta Mazur z wynikiem 358 punktów. Zawodniczka, która zajęła 4. miejsce była od Wioli lepsza o 3 centralne dziesiątki.

Jak poprzedniego dnia, Sebastian Szklanny zajął 8. lokatę z 526. punktami na koncie. Artur Piech również nie zmienił lokaty i pozostał 12. z wynikiem 508. punktów.

Na koniec zawodów rozegrany został Superfinał o sztabki złota. Z każdej konkurencji kwalifikowało się 4 zawodników z najlepszą sumą obydwu strzelań. Niestety, nikomu z naszej drużyny nie udało się zakwalifikować. Marcinowi Piechowi, który był 5. w kpn juniorów zabrakło 0,6 punktu, a Wioli Mazur, która była 6. w ppn juniorek zabrakło 3 punkty.

Warto dodać, że na zawody zostali powołani członkowie kadry narodowej. Nasi strzelcy nie tylko nie byli od nich dużo słabsi, ale niektórzy zajęli nawet wyższe miejsca. Następne zawody, jakie planuje zaliczyć Sekcja Strzelecka KBS Pszczyna to "I runda Pucharu Polski".