Z kijami w rękach dookoła Zbiornika Łąckiego

Utworzone: piątek, 29 kwietnia 2016

7 maja 2016 r. (sobota) odbędzie się V Nordic Walking organizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W tym roku trasa będzie prowadzona wokół Zbiornika Łąckiego.

Początek trasy wyznaczony jest w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Uczestnicy marszu przejdą koroną zapory w kierunku Poręby, później drogami transportu rolnego do Brzeźc, z których nastąpi przejście do Wisły Wielkiej. Tam ulicami: Hodowców, a potem Leśną i ponownie drogami transportu rolnego grupa powróci do Ośrodka Sportów Wodnych. Łącznie trasa liczyć będzie około 10 km. Biuro V Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego będzie przyjmowało zapisy od godziny 9.30. O godzinie 10.00 planowany jest start. Zanim jednak uczestnicy ruszą w trasę odbędzie się rozgrzewka, zaś instruktorka nordic walking zaprezentuje najważniejszą technikę chodu z kijami.

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i płeć, a jeśli ktoś nie posiada kijów, to można trasę przejść i bez nich. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dla uczestników mamy pamiątkowe koszulki, zaś na mecie marszu dla wszystkich uczestników będzie czekał posiłek oraz pamiątkowy certyfikat uczestnictwa.

Organizator V Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego:
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Partnerami imprezy są:
Koło Turystyczne "Dreptej" przy SP 1 w Pszczynie
OSP Pszczyna
RehaMag Fizjoterapia Rekreacja
Powiat Pszczyński
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie
Gmina Pszczyna 
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Regulamin V Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego

Źródło: www.posir.pszczyna.pl