Wspieraj sport - przekaż 1% podatku

Utworzone: niedziela, 28 lutego 2016

Początek roku to tradycyjnie okres rocznych rozliczeń z fiskusem. Zachęcamy wszystkich, aby przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu.

Sposób jest niezwykle prosty. Wystarczy, że terminowo złożymy prawidłowo wypełnione zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonamy zapłaty podatku. Wypełnienie wniosku o przekazanie 1% podatku w zeznaniu podatkowym polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do KRS 0000346362 oraz wysokości kwoty nieprzekraczającej 1% podatku należnego. Pieniądze na konto Pszczyńskiej Fundacji Wspieranie i Rozwoju Sportu przekaże za nas urząd skarbowy.

Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu powstała 3 listopada 2009 roku, a już od 13 stycznia 2010 r. rozpoczęliśmy swoje działanie na terenie Ziemi Pszczyńskiej.

Naszym głównym celem jest aktywne upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz edukowanie w zakresie profilaktyki prozdrowotnej jako sposobu na wartościowy wypoczynek, ciekawsze i zdrowsze życie.

Poprzez wspieranie młodych talentów sportowych, pomoc materialną i finansową lokalnym klubom, wspieranie rozwoju i budowę infrastruktury sportowej oraz profilaktykę społeczną chcemy uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia. Pomagamy młodym ludziom właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał oraz umożliwiać im rozwijanie swoich zdolności i pasji. Dążymy do tego, aby łączyć ludzi wokół sportu i dla sportu.

Naszą misją poza wsparciem bezpośrednim jest także wpływanie na zwiększenie poziomu prozdrowotnej edukacji naszej społeczności dzięki aktywizowaniu mieszkańców w organizowane przez nas imprezy o charakterze sportowym, czy warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści.

Jako Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, ze wsparciem tych, którym los młodzieży również nie jest obojętny, staramy się wspomagać wszelkie inicjatywy sportowe oraz kreować i popularyzować postawy i zachowania prospołeczne w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport. Wierzymy, że to właśnie sport może stać się lekcją życia i wielką przygodą. Dla wielu może być także szansą na życiowy sukces.

Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które obdarzyły nas zaufaniem i systematycznie wspierają działania naszej Fundacji.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie


Prosimy przekaż 1 % swojego podatku - KRS 0000346362

Możesz także wspomóc naszą Fundację przekazując darowiznę, którą w przyszłym roku będziesz
mógł odliczyć od podatku:

Bank Spółdzielczy w Pszczynie - 65 8448 0004 0034 5576 2000 0001

Wspieraj sport - przekaż 1% podatku
Możesz również przekazać 1% podatku na rzecz organizacji, którą wspieramy wpisując odpowiedni
cel szczegółowy:

Piłka nożna:
- MKS ISKRA PSZCZYNA
- LKS WISŁA MAŁA
- LKS FRYDEK
- KS CZARNI PIASEK
- LKS STUDZIENICE
- UMKS RUŁY UNITED
- SOKÓŁ WOLA

Badminton:
- UKS PLESBAD PSZCZYNA

Siatkówka:
- UKS CENTRUM PSZCZYNA
- PLKS PSZCZYNA

Kolarstwo:
- KOLARZE PSZCZYNA (Ludowy Kolarski Uczniowski Klub Sportowy Pszczyna)

Tenis stołowy:
- ULKTS PSZCZYNA (Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego)

Tenis ziemny:
- PKTN (Pszczyński Klub Tenisowo-Narciarski GregTeam)

Sztuki walki:
- UKS BUDO PAWŁOWICE
- CAPOEIRA PSZCZYNA (Pszczyńska grupa Iande Capoeira)

Turystyka, krajoznawstwo:
- UKST DIABLAK (Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak")

Inne:
- STRZELECTWO (Sekcja Strzelecka KBS Pszczyna)
- AKADEMIA PSZCZÓŁEK (Przedszkole w Studzionce)
- PZS1 PSZCZYNA (Szkoła w Pszczynie)
- PUTW PSZCZYNA (Stowarzyszenie Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku)
- SOKÓŁ PSZCZYNA (Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół")
- SPORT RADOSTOWICE